Blog - co nowego?

Porady

Właściwości i zastosowanie wiskozy

Wiskoza to miękka i lekka tkanina, której skład chemiczny jest podobny do bawełny, a wygląd asocjuje ze szlachetnym jedwabiem. Do produkcji tkaniny wykorzystuje się celulozę z pulpy drzewnej, która jest następnie poddawana obróbce i przekształcana we włókna tekstylne. Pomimo że wiskoza powstaje w wyniku procesów chemicznych, pochodzi z surowców naturalnych, dlatego jest tak ceniona przez branżę odzieżową.

Czytaj więcej

Porady

Co i jak szyć z muślinu?

Muślin bawełniany to tkanina, która przywędrowała do Europy z Bliskiego Wschodu pod koniec XVII wieku. Szlachetny wygląd i delikatność sprawiły, że muślin zyskał popularność wśród przedstawicieli klasy wyższej - zwłaszcza dworu francuskiego. Mimo upływu lat wciąż cieszy się zainteresowaniem wśród projektantów mody i amatorów krawiectwa. Sprawdźmy, co wyróżnia tę tkaninę na tle innych.

Czytaj więcej

Porady

Tkaniny na spodnie, jakie wybrać?

Poszukujesz idealnego materiału do uszycia spodni, ale nie wiesz, która tkanina najlepiej spełni Twoje oczekiwania? Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach tkanin i ich potencjalnym przeznaczeniu, zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat dzianin naturalnych i syntetycznych. Lektura tego tekstu sprawi, że zagwozdka "jaki materiał na spodnie" przestanie być problematyczna!

Czytaj więcej

Porady

Czym kierować się przy wyborze tkaniny dekoracyjnej?

Chcesz, aby Twój salon prezentował się gustownie i z klasą? Nie masz pomysłu na elegancki wystrój? A może szukasz minimalistycznych inspiracji? Niezależnie od tego, czy chcesz zaprojektować wnętrze w duchu nowoczesnym, czy też stawiasz na klasykę, warto sięgnąć po wysokiej jakości tekstylia, które ocieplą pomieszczenie i nadadzą mu przytulnego charakteru. Styl, design i wysoka jakość tkaniny obiciowej - to ma znaczenie!

Czytaj więcej

Porady

Z jakiej tkaniny wykonać obrus?

Naturalne, sztuczne czy syntetyczne? Tkaniny obrusowe występują w kilku odsłonach, które różnią się między sobą wyglądem, strukturą oraz właściwościami.

Czytaj więcej

Porady

Co oznacza gramatura tkaniny?

Przy zakupie tkanin warto zwracać uwagę nie tylko na wygląd, ale i podstawowe parametry techniczne produktów.

Czytaj więcej

Aktualności

Jak wybrać tkaninę do uszycia sukienki?

Rynkowa oferta tkanin sukienkowych jest bardzo bogata.

Czytaj więcej

Aktualności

Zastosowanie tkanin w przemyśle nie tylko odzieżowym

O tym, że tkaniny są podstawowym elementem przemysłu odzieżowego, nie trzeba nikomu przypominać. 

Czytaj więcej

Aktualności

Moda a ekologia

Moda i ekologia to dziedziny, które niewątpliwie są ze sobą powiązane.

Czytaj więcej

Aktualności

Jakie tkaniny wykorzystuje się do szycia odzieży dziecięcej?

Obecnie ilość odzieży dziecięcej dostępniej na rynku jest bardzo duża. 

Czytaj więcej
Loading...