Poznaj tkaniny bawełniane

Stanowi jedno z podstawowych włókien do jej wytwarzania. Cechują się one przede wszystkim miękkością w dotyku. Oprócz tego są wygodne w zakładaniu oraz noszeniu. Wszystko dzięki ich przewiewności, na którą wpływa naturalne pochodzenie  bawełny. Tkaniny, które występują w przemyśle odzieżowym, mogą być w stu procentach naturalne lub wzbogacone innymi domieszkami włókien chemicznych. Wówczas zmieniają się ich właściwości, na przykład odporność na gniecenie czy plamy. Właśnie dlatego wyróżniamy kilka rodzajów bawełny w przemyśle tekstylnym.

Batyst, perkal, popelina

Nie sposób wymienić wszystkich typów tkanin bawełnianych. Jednym z jej podstawowych typów jest batyst używany do produkcji lekkiej odzieży damskiej i elementów dekoracji wnętrz. Jego faktura jest miękka i cienka. Do produkcji komfortowej pościeli czy tekstyliów domowych doskonale sprawdzi się perkal, czyli tkanina gładka i ścisła, która dzięki swoim właściwościom zapewnia dobrą termoizolację. Popelina ma podobne właściwości, a wytwarzana jest z mocno skręconych nitek i może mieć różną grubość. Znajduje zastosowanie głównie przy tworzeniu odzieży wierzchniej, choć nie tylko.

Satyna, drelich, flanela

Satyna ma szerokie zastosowanie w produkcji tekstyliów domowych i odzieży. Charakteryzuje się ona delikatnym połyskiem. Bawełna znajduje zastosowanie także przy produkcji odzieży roboczej. Mamy wówczas do czynienia z drelichem. Tkanina, z której się go wykonuje, jest gęsto utkana nitkami o splocie skośnym lub łamanym. Flanela jest tkaniną poddawaną procesowi drapania, dzięki czemu staje się miękka. Używana jest przede wszystkim do produkcji piżam i tekstyliów domowych.

Tkaniny bawełniane mają naprawdę szerokie zastosowanie, a przy tym są trwałe. Mogą służyć jako tkaniny dekoracyjne albo do produkcji odzieży czy pościeli. Dodatkowo dostępne są w wielu kombinacjach kolorystycznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w hurtowni tkanin Kresz, przygotowaliśmy różne warianty kolekcji, dostosowane do sezonu jesień/zima oraz wiosna/lato. Dzięki temu każdy Klient znajdzie u nas coś dla siebie, niezależnie od preferencji kolorystycznych, ponieważ kolekcje tworzymy dwa razy do roku. Oprócz tego chętnie zrealizujemy też indywidualne zamówienia.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Loading...